DIRECTOR ZONAL DE VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si monitorizeaza activitatile desfasurate in cadrul magazinelor companiei din zona arondata prin participare activa la procesul de vanzare in diverse locatii;
- Este parte integranta a echipei de vanzari in magazinele din subordine si urmareste buna desfasurare a activitatii precum si atingerea obiectivelor lunare pentru fiecare locatie;
- Participa la procesul de recrutare si selectie pentru zona arondata;
- Verifica periodic prin observare activa si propune actiuni de imbunatatire atat a tehnicilor de vanzare ale produselore/serviciilor, cat si abilitatile de comunicare ale directorilor de magazine si a reprezentantilor de vanzari;
- Prezinta planul comercial, pentru realizarea bugetelor aferente pentru zona pentru care este responsabil si se asigura de indeplinirea acestuia.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta de min. 1 an intr-o pozitie similara;
- Experienta relevanta in coordonarea unei echipe de vanzari;
- Disponibilitate de deplasare in tara;
- Permis de conducere categoria B – obligatoriu;
- Engleza- nivel avansat(scris, vorbit);
- Cunostinte PC ;
- Persoana dinamica cu spirit intreprinzator, energic si orientat spre rezultate;
- Capacitate de mobilizare si motivare a echipei;
- Capacitati dezvoltate de comunicare;
- Abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare stimulant;
- Posibilitatea de avansare rapida;
- Desfasurarea activitatii intr-o echipa tanara si dinamica;
- Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala intr-o companie multinationala;