Director Vanzari Produse Professional

Azur

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezentarea produselor destinate pietei de constructii la clientii actuali si/sau potentiali
Implicare activa in partea de promovare si asistenta tehnica la aplicarea produselor
Participarea din partea AZUR la demonstratii de produs destinate pietei de constructii
Implicarea in dezvoltarea portofoliului de produse profesionale prin solicitari de largire a gamei
Realizarea targetului de vanzare alocat

CERINTE

Studii superioare - de preferat constructii civile
Cunostinte temeinice privind piata de materiale de constructii
Experienta in vanzari minim 1 an
Abilitati manageriale
Dinamism, abilitati de comunicare
Cunostinte PC: Word, Excel
Carnet de conducere (B)
Disponibilitate pentru deplasari
Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oameni
Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic
Optimist, psihic excelent, stare de sanatate impecabila
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte bune de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil + procent din vanzari
Carte de munca
Autoturism de serviciu
Telefon mobil
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management, etc.

SC AZUR SA, subsidiar al ICC Industries Inc. New York, este unul dintre cei mai mari producatori de lacuri si vopsele din Romania.

Principalele obiective ale SC AZUR SA sunt inovatia tehnica si calitatea, societatea lucrand conform standardelor ISO 9001. SC AZUR SA are propriile servicii de cercetare si dezvoltare prin intermediul carora colaboreaza cu alte firme in vederea dezvoltarii noilor produse.