Director Vanzari

stroiaproduct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti autohtoni.
Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual.
Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii.

CERINTE

Studii superioare -constituie un avantaj studile tehnice.
Experienta in vanzari utilaje/echipamente agricole forestiere - constituie avantaj.
Cunoasterea pietei produselor forestiere-agricole constituie un avantaj.
Excelente abilitati de negociere comerciala.
Excelente abilitati de comunicare interpersonala, capacitate de coordonare, organizare si planificare, initiativa, capacitate rapida de decizie, personalitate energica, amabilitate si eficienta.
Cunostinte operare PC (Windows, MS Word, Excel, Internet).

BENEFICII OFERITE

Deplasari cu conditii asigurate: diurna, cazare, transport.
Telefon mobil.
Pachet salarial atractiv.

SP Stroia Product SRL importa si distribuie utilaje,echipamente si consumabile pentru industria forestiera reprezentand astfel pe piata din Romania companiile:

-Posch Leibnitz Austria - lider mondial in productia de utilaje si echipamente industriale pentru procesarea lemnului de foc.

-Welte Germania- producator de tractoare forestiere articulate

- MusMax Austria-tocatori industriale pentru biomasa
- Uniforest Slovenia-trolii forestiere fix montate sau detasabile
- Portable Winch Canada trolii pentru industria forestiera si constructii
-Baltrotors Letonia toate tipurile de rotatoare pentru macarale
- Pewag Austria-plase de lanturi antiderapante
- Palms Estonia remorci si macarale forestiere
- Forestree Austria-toata gama de anvelope forestiere si agricole Nokian Finlanda