DIRECTOR TEHNIC

S.C. GRAFOPRINT S.R.L. - S.C. MAXIVISION S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

a. Participa la elaborarea / dezvoltarea obiectivelor firmei;
b. Participa la elaborarea / dezvoltarea BVC-ului firmei;
c. Participa la intalnirile Consiliului Director in vederea stabilirii si atingerii obiectivelor propuse;
d. Propune masuri de imbunatatire a activitatii departamentului in cadrul sedintelor C.D.;
e. Avizeaza note interne, hotarari, decizii, proceduri, contracte si alte documente ce urmeaza sa fie supuse aprobarii C.D.;
f. Raspunde de gestionarea fiecarei locatii de montare a panourilor;
g. Raspunde de asigurarea utilitatilor tehnice pentru montarea panourilor;
h. Obtine avizele necesare pentru utilitatile tehnice;
i. Coordoneaza activitatea de autorizare si constructie pentru panourile achizitionate in cadrul programului de dezvoltare al firmei;
j. Raspunde de logistica si transportul panourilor;
k. Raspunde de instalarea panourilor;
l. Intocmeste documentatia lucrarii de instalare a panourilor;
m. Asigura agrementele tehnice si omologarea produsului;
n. Monitorizeaza functionarea panourilor;
o. Gestioneaza dispeceratul utilizarii panourilor;
p. Programeaza panourile conform contractelor incheiate;
q. Raspunde de asistenta tehnica necesara pentru panourile inchiriate;
r. Raspunde de asigurarea service-ului pentru panouri, in limita competentelor delegate de furnizorul de echipament;
s. Organizeaza efectuarea la timp a lucrarilor de intretinere si in caz de necesitate si elaborarea documentatiei tehnice necesare pentru efectuarea acestor lucrari;
t. Efectueaza receptia obiectelor noi si cele reparate;
u. Organizeaza procurarea materialelor, pieselor de schimb si altele pentru efectuarea lucrarilor, controleaza utilizarea lor rationala;
v. Asigura incadrarea consumurilor din cadrul procesului in limitele consumurilor planificate;
w. Organizeaza si urmareste planificarea procesului de instalare a panourilor;
x. Asigura controlul zilnic a starii de functionare a panourilor;
y. Informeaza Directorul Executiv despre problemele aparute;
z. Face propuneri legate de viziunea firmei si a produselor ei de viitor si contribuie activ la punerea lor in practica;
aa. Participa si organizeaza sectorul de cercetare si dezvoltare de produs;
bb. Participa la elaborarea si definirea produselor de viitor;
cc. Identifica locatii noi de instalare a panourilor pentru dezvoltarea afacerii;
dd. Asigura incadrarea in standardele de calitate a produselor.

CERINTE

a. Calificari:
Studii superioare in domeniul ingineriei;
Cunostinte in domeniul electric si electronic;
Cunostinte foarte bune in operarea calculatorului in programe de tip office si in retea;
Experienta intr-un domeniu similar de minim 3 ani;
Experienta in domeniul managerial de minim 3 ani;
Limba engleza ¿ nivel avansat, chineza ¿ de dorit;
Carnet de conducere;
Cunostinte privind principiile de functionare a panourilor LED - constituie un avantaj;
Experienta in domeniul publicitatii ¿ constituie un avantaj.
b. Abilitati:
Abilitati de analiza si planificare;
Abilitati de comunicare;
Abilitati de a lucra in echipa;
Abilitati de conducere a personalului din subordine;
Indemanare practica in lurari de instalare electrice si electronice;
Deschis si interesat de tehnologiile noi din mass media;
Foarte muncitor, rezistent la stres;
Capabil de a-si atinge obiectivele;
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii;
Persistent, structurat în gândire, meticulos, ordonat si cu initiativa;
Dinamic, energic, optimist.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corelat cu responsabilitatile si performantele

S.C. MAXIVISION S.A. - Membra a grupului GRAFOPRINT, si-a inceput activitatea in anul 1991 avand diverse domenii de activitate. Incepand cu anul 2006 si-a orientat activitatea catre doua directii principale de servicii: publicitate outdoor si creatie publicitara. Prin publicitate ¿outdoor¿ se intelege publicitate stradala, mai precis publicitatea pe ecrane dinamice cu leduri de mari dimensiuni, firma oferind si servicii de creatie pentru o astfel de publicitate. Misiunea este de a transmite mesaje publicitare clientilor, garantand impactul transmiterii prin folosirea celor mai performante tehnologii.