Director regional de vanzari

Avantgarde Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- dezvolta, coordoneaza si conduce activitatile de distributie si vanzare a produselor si serviciilor prin stabilirea cotelor si obiectivelor de vanzare
- propune si executa politicile si programele pentru a atinge potentialul maxim de vanzari
- evaluarea pietei si valorificarea oportunitatilor aparute in domeniul sau de activitate
- evalueaza potentialul de marketing a magazinelor existente sau a altor magazine noi in regiunea pe care o coordoneaza
- optimizarea si eficientizarea activitatii punctelor de lucru coordonate
- analiza, optimizarea stocurilor si eliminarea golurilor de aprovizionare
- este responsabil de calitatea activitatii desfasurate de echipa pe care o coordoneaza
- este responsabil de intocmirea si respectarea bugetelor de cheltuieli pentru fiecare magazin
- este responsabil de cresterea motivatiei si competentei profesionale si personale a personalului din subordine
- este responsabil de evaluarea si managementul performantelor angajatilor din subordine
- este responsabil de dezvoltarea permanenta a retelei de clienti si de revizuirea calitativa a relatiei comerciale cu acesti clienti

Cerinte:

- sa dea dovada de adaptabilitate, reponsabilitate, competitivitate, simt practic
- capacitatea de analiza a pietei
- abilitati de prezentare, comunicare, negociere
- abilitati organizatorice
- abilitati de monitorizare si control
- abilitati de relationare interumana si motivare a personalului
- cunostinte de planificare, bugetare, targetare in vanzari
- cunostinte de planificare financiara si previziuni financiare
- cunostinte de gestiune si contabilitate primara
- Cunostinte de legislatie comerciala
- cunostinte PC (aplicatii office, internet, e-mail)
- cunostinte de limba engleza (nivel avansat)
- absolvent de studii in domeniul economic sau tehnic
- disponibilitate pentru asimilarea de cunostinte noi in domeniu
- disponibilitate pentru deplasari frecvente in regiunea pe care o coordoneaza
- experienta in vanzari (minim 2 ani),
- experienta de peste 1 an in coordonarea unei echipe de vanzari formata din minim 2 puncte de lucru

BENEFICII OFERITE

notebook, telefon mobil, masina de servici