Director financiar

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitate pentru corectitudinea inregistrarilor si raportarilor periodice interne (management, grup) si externe (institutii, auditori).
Participa la executarea bugetelor, forecast-urilor si planurilor pe termen scurt si mijlociu.
Participa la elaborarea si executarea rapoartelor periodice de management si analizeaza deviatiile fata de buget.
Verfica evolutia costurilor pe centre de cost si raporteaza deviatiile fata de buget catre responsabilii de centru de cost si management.
Verifica situatiile financiare lunare: balanta, cash-flow, CAPEX.
Verifica toate soldurile din balanta de verificare lunara.
Calculeaza lunar taxele de plata la bugetul consolidat al statului si transmite sumele de plata.
Intocmeste si depune declaratiile la AFP (D300, D112, D100, D101, D205 si toate celelalte declaratii informative).
Verificarea saptamanala a tuturor operatiunilor de trezorerie si casa.
Verificarea cererilor de avans spre decontare si deconturile aferente.
Tine legatura si colaboreaza cu departamentele financiare ale grupului, institutii ale statului (fisc, camera de comert, etc) si firmele de consultanta (ex: audit).
Verificarea inregistrarii mijloacelor fixe si a amortizarii planificate.
Organizeaza si verifica inventarul societatii, anual. Intocmeste proces verbal de casare imobilizari si obiecte de inventar. Intocmeste decizia de scoatere din evidenta a clientilor incerti.
Calculeaza si inregistreaza provizioanele (pentru imopuncte, pentru concedii odihna neefectuate, clienti incerti).
Intocmeste si verifica situatia imprumuturilor primite si acordate de societate, calculeaza dobanda aferenta si inregistreaza in contabilitate.
Intocmeste orice alte rapoarte solicitate de conducerea societatii si de catre departamentele financiare ale grupului.
Participa la orice proiect legat de departamentul financiar.

CERINTE

Adecco Permanent Placement Timisoara recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o importanta companie online din domeniul imobiliar, un Director financiar.

Absolvent de studii superioare in domeniul economic cu o experienta minim 3 ani intr-o pozitie de management financiar-contabil,supervizare contabila si/sau coordonare departament financiat contabil.
Cunostinte temeinice in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil.
Capabil sa lucreze atat in echipa atat in echipa cat si individual.
Limba engleză – nivel avansat

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro