DIRECTOR FILIALA -TIMISOARA

SUNLIGHT FILIALA BUCURESTI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si implementeaza strategiile de vanzare in zona alocata in concordanta cu politica companiei;
- Planifica obiectivele, asigura alocarea, utilizarea si monitorizarea resurselor in vederea indeplinirii obiectivelor; - Monitorizeaza cheltuielile si costurile din bugetul aprobat;
-Coordoneaza activitatea angajatilor din subordine, oferind informatii si instructiuni clare de lucru in vederea realizarii targetului stabilit;
- Mentine legatura cu clientii existenti si identifica potentialii clienti in vederea cresterii volumului de vanzare;
- Identifica nevoile clientilor si prezinta in mod profesional produsele si serviciile companiei;
- Negociaza termenii de livrare si de plata; verifica si semneaza contractele, asigurand respectarea prevederilor acestora;
- Tine evidenta clientilor rau platnicii si propune masuri pentru recuperarea datoriilor;
- Cauta si ofera solutii referitor la solicitarile clientilor, luand in considerare si sugestiile acestora;
- Realizeaza rapoarte periodice despre rezultatele activitatii din zona alocata si propune masuri pentru cresterea vanzarilor;
- Asigura implementarea si respectarea de catre subalterni a politicii si a procedurilor comerciale ale companiei;
- Organizeaza si este responsabil de gestionarea corecta a bunurilor si marfurilor ce se afla in gestiunea filialei;

CERINTE

- Minim 3 ani experienta in vanzari;
- Studii Universitare (tehnice sau economice);
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte operare PC (pachetul office);
- Permis de conducere-cat B;
- Persoana orientata catre rezultate;
- Abilitati excelente de comunicare si de negociere;
- Atitudine proactiva si abilitate de a se descurca in situatii de stres;

BENEFICII OFERITE

Maina de serviciu , telefon mobil - in conformitate cu politica companiei;

Membra a Grupului GERMANOS, SUNLIGHT FILIALA BUCURESTI S.R.L. este specializat in distributia de baterii Toshiba si Sunlight respectiv in comercializarea cartelelor telefonice