Director Executiv

AIMS Timisoara SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Profilul companiei:

Clientul nostru este o companie franceza specializata in productia de scaune pentru vehicule autoutilitare si proiecte de recarosare auto, cu un punct de productie si peste 60 de angajati in Timisoara si o cifra de afaceri de peste 3 mil EUR pe 2011.

Principalul obiectiv al pozitiei:

Sa creasca cifra de afaceri a companiei in Romania si tarile limitrofe, prin identificarea de noi parteneri comerciali si negocierea unor noi contracte
Sa asigure procesul de administrare al activitatii de zi cu zi a punctului de lucru din Romania in conditii de performanta financiara

Principale Responsabilitati:

Mentine legatura cu partenerii comerciali existenti, fiind implicat in monitorizarea contractelor in executare si incheierea de noi contracte
Identifica noi oportunitati de afaceri atat cu vechii parteneri dar si cu noi potentiali clienti
Responsabil de stabilirea strategiei comerciale la nivel de grup
Participa la omologarea unor noi produse (in relatia directa cu RAR)
Participa la negocierile cu furnizorii de produse si servicii
Supervizeaza activitatea punctului de lucru din Romania, actionand ca si coordinator al echipei si administrator delegat , reprezentant al managementului companiei care ste locat in Franta
Se ocupa de centralizarea rezultatelor financiare si este responsabil de activitatea de raportare catre Franta
Mentine relatia cu administratia si autoritatile locale din Romania
Este implicat direct in activitatile de management al echipei

CERINTE

Studii superioare, de preferabil in domeniul tehnic
Experienta relevanta in vanzari, in domeniul produselor industriale
Implicat in incheierea unor contracte de volume/valori mari
Experienta directa in coordonarea unor echipe de angajati
Disponibil la relocare in Timisoara
Fluenta in limba Engleza sau Franceza
Constituie avantaj familiarizarea cu procesul de productie (cunostiinte de baza in ceea ce priveste organizarea procesului de productie, a sistemului de control al calitatii sau de punerea in functiune a unor investitii)
Constituie avantaj expunerea anterioara intr-o pozitie de Plant manager/General Manager sau administrator

As Artisans of Common Purpose, AIMS finds and harmonizes talents, skills, values and aspirations of the clients and candidates, in order to offer them the chance of an authentic and productive partnership, that will last.