Director Economic

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

EOSeuropa angajeaza pentru unul din clientii sai, ce activeaza in domeniul productiei de accesorii textile, cu sediul in Timisoara, un DIRECTOR ECONOMIC cu urmatoarele responsabilitati:

- planifica, organizeaza, coordoneaza si supervizeaza activitatea financiar-contabila a firmei;
- elaboreaza in colaborare cu superiorii departamentelor planul si bugetul de afaceri;
- dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor organizatiei;
- raspunde pentru asigurarea, planificarea, urmarirea si verificarea incasarilor si platilor zilnice, respectiv pentru actualizarea saptamanala a fluxului de numerar;
- efectuarea inregistrarilor contabile aferente activitatii firmei (contabilitate financiara);
- mentinerea relatia cu autoritatile de audit, control si taxe;
- elaboreaza procedurile administrative-financiare;
- colaborarea cu membrii echipei in atingerea obiectivelor firmei.

CERINTE

- absolvent de facultate cu profil economic;
- cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic - minim 2 ani;
- experienta in analiza financiara;
- experienta in relatiile cu autoritatile fiscale;
- cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare;
- cunoasterea unei limbi straine - engleza si/sau italiana constituie avantaj;
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet, Email);
- abilitati de comunicare, chiar si prin mijloace informatice;
- persoana autonoma, organizata, flexibila, autodisciplinata, cu o atitudine proactiva;
- gandire analitica.

BENEFICII OFERITE

- retributie motivanta;
- bonusuri;
- integrarea intr-un mediu de lucru profesionist si organizat;

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.

Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara, in Romania. In curand va fi deschisa o filiala si in Bucuresti