DIRECTOR de ZONA - reteaua de magazine DIVERTA&BEST COMPUTERS

Diverta membru - RTC Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura implementarea stategiei de dezvoltare la nivelul magazinelor din aria sa de responsabilitate;
- Responsabil de implementarea la nivelul magazinelor a politicilor si procedurilor companiei;
- Asigura relatia de comunicare intre sediul central si magazinele din subordine, oferind in egala masura feedback cu privire la actiunile dezvoltate;
- Monitorizeaza in permanenta evolutia fata de target a magazinelor din zona sa de responsabilitate si initiaza actiuni de imbunatatire a performantei in scopul atingerii obiectivelor propuse;
- Coordoneaza si monitorizeaza activitatea magazinelor oferind suport in executie, operational, inventare;
- Acorda sprijin in vederea rezolvarii tuturor problemelor de natura administrativa ale magazinelor;
- Desfasoara activitati de management al personalului din subordine conform politicilor de resurse umane ale companiei: recrutare, integrare, instruire, evaluarea performantei;
- Deruleaza actiuni de analiza si raportare in conformitate cu cerintele companiei.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experinte in domeniul Retail constituie avantaj;
- Experienta pe o pozitie de management de minim 2 ani;
- Cunostinte si abilitati de formare si motivare a echipei;
- Operare pc (word/excel) nivel avansat;
- Cunostinte limba engleza nivel mediu;
- Persoana dinamica, proactiva, organizata;
- Abilitati de comunicare, orientata catre ceilalti;
- Gandire strategica, capacitate ridicata de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru dinamic intr-o echipa de oameni profesionisti;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in cadrul grupului RTC.

Infiintata in 2001, DIVERTA este cea mai mare retea de magazine de carte, papetarie, IT si muzica de pe piata romaneasca cu peste 80 de magazine la nivel national si 1000 de angajati