Director de vanzari - centrale electrice fotovoltaice

mir green power

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va avea responsabilitati specifice, legate de dezvoltarea pietei, stabilirea relatiilor comerciale cu clientii, incheierea contractelor si urmarirea derularii acestora, alte activitati conexe.
Nivelul ierarhic va fi corespunzator celui de midle/top management, noul nostru coleg urmand a fi implicat in crearea echipei de vanzari la nivel national si transnational si coordonarea acesteia.

CERINTE

Candidatul căutat trebuie să aibă:
- experiență relevantă în vânzări, dar și de creare, coordonare și motivare a unei echipe de vânzări,
- cunoștințe privind dezvoltarea unei piețe, evaluarea pieței și a competitorilor, elaborarea de strategii de vânzare,
- cunoștințe legate de piața specifică a energiei electrice, din surse regenerabile, în special din sursă fotovoltaică.

De asemenea, candidatul căutat trebuie să fie:
- o persoană organizată, capabilă să îi organizeze și pe ceilalți
- serios, punctual, capabil să își asume termene și responsabilități
- capabil să întocmească documente de afaceri, folosind mediile de lucru specifice
- nu în ultimul rând, să fie o persoană cu simțul umorului.

Cunoștințele de limbă engleză/germană sunt importante, de asemenea, permisul de conducere este obligatoriu. Utilizarea calculatorului se subînțelege.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:
- un pachet salarial motivant, format din salariu de bază la care se adaugă bonusuri la depășirea obiectivelor specifice.
- decontarea cheltuielilor de transport.
- autoturism de serviciu full-time
- alte elemente motivaționale (la cerere, după caz).

Productie si comercializare panouri fotovoltaice, centrale electrice fotovoltaice, alte asemenea