DIRECTOR COMERCIAL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la alegerea directiilor de dezvoltare si de strategie comerciala a societatii, la definirea politicii comerciale -bussiness-plan, implementare strategie, creare si administrare banca de date clienti, urmarirea derularii contractelor comerciale incheiate de catre societate, relatii tehnice si comerciale cu furnizorii si clientii.

CERINTE

- Studii superioare (economic, marketing);
- Experienta in cordonarea unui departament de marketing sau vanzari (minim 3 ani), inclusiv cunostinte de analiza, planificare,studiu de piata;
- Abilitati deosebite de comunicare;
- Capabil sa implementeze proceduri operationale noi si eficiente;
- Capacitate de lucru in echipa si integrare in colectiv;
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii;
- Flexibilitate/disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu;
- Permis de conducere cat.B;
- Limba italiana / engleza nivel mediu.