Direct Sales Agent

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Abordarea directa a clientilor din zona de lucru in vederea promovarii si vanzarii produselor de creditare;
• Asigurarea de asistenta si consultanta clientilor pentru alegerea celei mai potrivite solutii de creditare;
• Informarea corecta si completa a clientilor cu privire la caracteristicile produselor de creditare si documentatia necesara intocmirii dosarului de credit;
• Distribuirea de materiale promotionale pentru produsele de creditare si participarea activa la campaniile de marketing initiate de catre companie;
• Verificarea preliminara a tuturor documentelor prezentate de catre client conform procedurilor de lucru si validarea acestora;
• Introducerea corecta a tuturor informatiilor despre client in aplicatiile software utilizate in cadrul procesului de intocmire a dosarului de credit.

CERINTE

• Studii medii/superioare;
• Experienta in vanzari directe sau consiliere clienti minim 1 an;
• Cunostintele despre produsele de finantare/creditare reprezinta un avantaj;
• Cunostinte medii de operare Open Office (Microsoft Office);
• Bune abilitati de comunicare;
• Orientare spre rezultate si atitudine pro activa;
• Atenţie selectiva/distributiva;
• Politete;
• Initiativa.

BENEFICII OFERITE

• Sistem de bounsare competitiv si provocator;
• Training intern;
• Oportunitatea de dezvoltare a carierei in domeniul serviciilor finaciare.