DESIGN ENGINEER

Step Up hr professional services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Adapteaza procesele de fabricatie la capacitatile de productie ale fabricii
• Se asigura de pregatirea programelor pentru CNC
•Gestioneaza documentele departamentului tehnic si se ocupa de arhivarea acestora (desene, instructiuni, materiale, specificatii)
•Actualizeaza permanent metodele si timpii de productie
• Urmareste evolutia proceselor de productie
• Implementeaza proiectele tehnice
•Coordoneaza implementarea productiei pilot
•Adapteaza specificatiile de fabricatie (desene constructive, instructiuni de lucru, specificatii materiale) la posibilitatile de productie ale fabricii
•Acorda asistenta pentru a asigura functionarea eficienta a fabricii
•Acorda asistenta din punct de vedere tehnic diferitelor probleme din productie

CERINTE

Studii superioare tehnice
Cunostinte de operare calculator (Microsoft Office, Autocad) – Proengineer sau alt program proiectare 3D reprezinta un avantaj
Limba engleza nivel avansat
Cunostinte desen tehnic
Cunostinte tehnice de baza (cunostinte de baza despre material, cum functioneaza o stanta, sa poata face un itinerary tehnologic, sa stie sa masoare cu sublerul, sa identifice un surub dintr-un catalog);
Abilitati de comunicare excelente
Orientat inspre client
Abilitati organizatorice
Gandire analitica
Abilitati de a lucra in echipa
Orientat inspre obtinerea de rezultate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Compamie orientata spre activitati de recrutare si training