CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE TIMISOARA

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
Identificarea noilor posibilitati de vanzare prin gasirea de noi clienti;
Intocmirea facturilor proforme si a ofertelor de pret;
Emiterea si lansarea de comenzi in programul de gestiune Scala;
Urmarirea scadentei facturilor;
Asigurarea mentinerii unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor.

CERINTE

Esti candidatul ideal daca indeplinesti urmatoarele cerinte:
Studii superioare definitivate sau in curs de finalizare;
Experienta 1-2 ani pe un post similar;
Absolvirea a cel putin un curs in comunicare, customer service sau vanzari;
Engleza – nivel avansat;
Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Internet);
Abilitati de vanzare la telefon;
Capacitatea de a redacta raspuns la solicitarile clientilor, de a gasi solutii pe moment;
Fire optimista, atitudine pozitiva;
Gestionarea cu usurinta a reclamatiilor si a situatiilor conflictuale;
Orientare catre client, proactivitate.

DESCRIEREA FIRMEI

IMPORTATOR SI DISTRIBUITOR DE PAPETARIE SI BIROTICA