CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE - TIMISOARA

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- identificarea noilor posibilitati de vanzare prin gasirea de noi clienti;
- intocmirea facturilor proforme si a ofertelor de pret;
- emiterea si lansarea de comenzi in programul de gestiune Scala;
- urmarirea scadentei facturilor;
- asigurarea mentinerii unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor.

CERINTE

- studii superioare definitivate sau in curs de finalizare;
- experienta minim 2 ani pe un post similar;
- absolvirea a cel putin un curs in comunicare, customer service sau vanzari;
- engleza nivel avansat;
- cunostinte de operare PC (Excel, Word, Internet);
- abilitati de vanzare la telefon;
- capacitatea de a redacta raspuns la solicitarile clientilor, de a gasi solutii pe moment;
- fire optimista, atitudine pozitiva;
- gestionarea cu usurinta a reclamatiilor si a situatiilor conflictuale;
- orientare catre client, proactivitate.

Inca din 1993, oferim clientilor nostri cele mai bune solutii pentru birou. De-a lungul anilor, echipa noastra de vanzari a stabilit cu clientii relatii de succes bazate pe personalizare, excelenta si anticipare. Ai acum sansa sa ni te alaturi!