Copywriter

Webness

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stim ca pare foarte mult, dar am aprecia ca viitorea noastra colega (sau coleg) sa puna pasiune in ce face ("daca dragoste nu e, nimic nu e"):

- aport de idei si concepte pentru advertisingul si promovarea proiectelor din mediul online
- conceptia si redactarea de content (text) pentru site-uri web
- conceptia sloganelor, a textelor publicitare pentru online, uneori naming pentru diverse proiecte
- Usurinta de a scrie atit in romana, cit si in engleza, este binevenita.

Si sa nu uitam ce a spus Einstein : "Imaginatia este mai importanta ca si cunoasterea"

CERINTE

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el):
- team player
- pasionat/a al Internetului, petrece mult timp navigand si analizind critic website-uri diverse
- pasionat de publicitate
- cunoaste ceea ce se intimpla si care sunt tendintele in mediul online
- bun cunoscator/oare a gramaticii limbii romane si a limbii engleze
- creativ/a, cu doze "letale" de idei, entuziasm si initiativa ATENTIE: creativitate si idei pe linia si subiectul temei date
- capabil sa scrie pe limba (de fapt pe calculator) si pentru diverse categorii de clienti
- capacitatea si ambitia de a invata lucruri noi si de a se perfectiona conteaza mult (nu numai pentru noi)
- simtul umorului “constituie un avantaj”

Ar fi minunat daca ar mai aduce cu el/ea de acasa si:

- pasiune si cunostinte despre advertising si comunicare
- cunostinte de marketing, advertising si branding,
- cunoastere aprofundata a mediului online,
- o gindire structurata si logica
- o scriitura simpla, clara, vie.

Abilitatea de a oferi argumente rationale (cu care ne va convinge si pe noi) in sustinerea propriilor concepte si idei.
Exigenta cu propria munca, disciplina si grija pentru detalii vor cintari mult (peste 80 de kg) in alegerea celui mai bun candidat.

ATENTIE: Umorul si relaxarea din colectivul nostru (si din acest anunt) nu exclud pretentiile noastre de disciplina, seriozitate, punctualitate, caracter integru si mai ales profesionalism.
Daca pentru tine seriozitatea, punctualitatea, respectarea angajamentelor si profesionalismul sunt norme obligatorii in relatia cu colegii, te asteptam sa ne cunoastem la o cafea.

BENEFICII OFERITE

Putem oferi:
- Colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- Sefi OK, ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- Posbilitati reale de crestere si promovare
- Proiecte provocatoare, uneori inedite
- in timp vom ajunge in etalonul superior international, e o promisiune
- Aprecierea si remuneratia corespunzatoare a muncii bine facute
- Dedicatia se rasplateste (nu numai cu laude)

DESCRIEREA FIRMEI

Exact opusul unei \"multinationale\".
Oferim servicii premium de Internet Marketing: pozitionare, branding, promovare, strategie complexa de marketing in mediul online.
Echipa tinara dar profesionista cu strategii clare si obiective precise. Telul nostru : sa ajungem in virf.

Contact:
Sava Sebastian
0722.206.879
savasebastian@webness.ro