Coordonator vanzari

Klemat S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:

Realizarea targetului de vanzare alocat pentru zona de care raspunde.
Marirea numarului de clienti.
Coordonarea echipei de vanzari.

Activitati:

Organizarea activitatii de vanzari in Timisoara si zona arondata.
Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii - catre clienti majori
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator

CERINTE

Experienta in vanzari minim 2 ani,
Cunostinte PC: Word, Excel,
Permis de conducere categoria B
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oameni
Abilitati de analiza si planificare.
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic, Disponibilitate pentru deplasari, program prelungit
Optimist, psihic excelent
Fara obligatii personale (studii de continuat, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vanzari.
Carte de munca
Autoturism de serviciu
Telefon mobil
Conditii de luctu moderne (birou modern, PC, etc.)

DESCRIEREA FIRMEI

Import si comert cu piese de schimb pentru autocamioane.