Coordonator transport

TRW Automotive Safety Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza si verifica in SAP inregistrarile specifice compartimentului
Planifica si urmareste transporturile, cere si negociaza oferte de pret pentru transporturi urmarind continuu reducerea costurilor;
Tine evidenta si raporteaza costurile de transport si vama, urmarind incadrarea in targeturile impuse de companie;
Urmareste corecta administare a ambalajelor ; verifica corectitudinea inregistrarilor in SAP si in sistemul DLBV, verifica acuratetea stocurilor de ambalaje; ia masuri pentru imbunatatirea circulatiei ambalajelor in scopul evitarii blocajelor;
Intocmeste rapoartele de logistica cerute de superior;

CERINTE

Absolvent studii superioare
Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara
Cunostinte de limba engleza, nivel avansat
Cunostintele de limba germana reprezinta un avantaj
Cunostinte avansate de operare in excel
Persoana organizata, atenta la detaliu, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a activa in cadrul unei companii multinationale, cu perspective de dezvoltare profesionala;
Programe de evaluare si dezvoltare a abilitatilor profesionale;
Pachet salarial motivant corelat cu experienta si abilitatile fiecarui candidat.

Cu mai mult de 63000 de angajati si 209 de locatii in toata lumea, cu vanzari de peste 13 mld USD, TRW se situeaza printre primii 10 furnizori ai industriei de automobile mondiale si are in spate o lunga traditie in dezvoltarea sistemelor de siguranta a automobilelor.
Locatia din Timisoara include peste 1400 de angajati si produce volane si module de airbag.
www.trwauto.com