Coordonator transport

S.C. ESM INTERNATIONAL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
-Cunoasterea si respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in traficul intern si international de marfuri
-Planificarea, organizarea si controlul asupra activitatii legate de transport
-Administrarea flotei auto si bugetului alocat
-Intocmirea documentelor si obtinerea actelor necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice
-Coordonarea si supravegherea activitatii conducatorilor auto
-Programarea si optimizarea rutelor de transport pe plan intern si international
-Urmarirea modului de intretinere si exploatare a masinilor, starii tehnice si de curatenie
-Stabilirea necesarului de piese de schimb si consumabile auto
-Mentinerea relatiei cu societatea de asigurari si urmarirea dosarelor de daune
-Pastrarea legaturii cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti
-Obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicule
-Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor
-Primirea si confirmarea comenzilor de transport
-Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti
-Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatiii si termenelor cerute de standardele firmei
-Optimizarea costurilor legate de transportul intern si international
-Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului
-Indeplinirea altor dispozitii primite de la administratorul societatii

CERINTE

-studii medii sau superioare
-cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
-experienta de cel putin 1 an in coordonare echipe si in domeniul transportului intern si international
-cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza)
-aptitudini de comunicare, planificare si negociere
-seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
-permis de conducere

BENEFICII OFERITE

Oferta
-pachet salarial avantajos si motivant