Coordonator tehnic statia ProTV Timisoara

ProTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supravegheaza, supervizeaza si coordoneaza din punct de vedere tehnic, prin intermediul subordonatilor sai directi (regizori emisie, tehnicieni emisie, editori imagine), productia de programe locale;
- intervine in toate situatiile care pericliteaza din punct de vedere tehnic emisia in statie;
- intocmeste saptamanal un raport care sa reflecte activitatea sa si a echipei sale in saptamana anterioara.

CERINTE

- studii superioare in domeniul telecomunicatiilor, electronicii, electrotehnicii sau automatizarilor;
- experienta de minim 3 ani in domeniul televiziunii, telefoniei sau automatizarilor;
- cunostinte de arhitecturi hardware si conectivitate in retea la nivel mediu;
- foarte bune abilitati organizatorice si de conducere a unei echipe;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atragator;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale.

ProTV activeaza pe piata romaneasca din 1 decembrie 1995. Este postul TV care a revolutionat termenul de televiziune privata in Romania si care a dat startul pentru o serie de produse puternice pe piata media romaneasca: Acasa, ProCinema, ProTV International, ProFM, InfoPro