Coordonator Global IT

Antal International Network - Timisoara OFFICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conducerea si coordonarea activitatii echipei IT;
- administrarea si dezvolatrea proiectelor IT la nivel de concern;
- documentarea infrastructurii si a proceselor IT;
- suport in utilizarea si auditarea departamentelor IT locale;
- implementarea si respectarea standardelor companiei, la nivel de IT;

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- experienta min. 2-3 ani in coordonarea unei echipe de IT;
- cunostinte avansate UNIX, retelistica (LAN, routere, switch), baze de date (SQL), Windows 2000 Terminal Server;
- abilitati de comunicare si relationare, leadership;
- cunostinte avansate de limba germana/engleza.

BENEFICII OFERITE

- conditii foarte avantajoase de lucru;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala de prestigiu;
- pachet salarial atractiv.

Clientul nostru este una din marile companii producatoare de componente electrice pentru industria automotive. Cu o traditie de peste un secol si prezenta internationala in peste 10 tari, clientul nostru intentioneaza dezvoltarea echipei sale din Romania si pentru aceasta ofera oportunitati de colaborare pentru pozitia de Coordonator Global IT.