COORDONATOR COMPARTIMENT TEHNIC - INTRETINERE in cadrul Directiei Administrativ.

Camera de Comert, Industrie si Agricultura

Job expirat

RESPONSABILITATI

asigura coordonarea activitatii Compartimentului Tehnic-Intretinere;
- asigura conditiile materiale pentru organizarea evenimentelor (sala sau teren de expunere, utilaje necesare, personal pentru proiectare-amenajare, personal de curatenie si manipulare, asigura paza prin firme specializate, asigura conditiile tehnice pentru sonorizare prin mijloace proprii si firme specializate, precum si alte conditii care concura la realizarea actiunilor celorlalte compartimente functionale) ;
- face propuneri de investitii in propriul domeniu de activitate, centralizeaza propunerile facute in acest sens si le inainteaza conducerii spre aprobare ;
- asigura amenajarea spatiilor pentru evenimentele programate;
- colaboreaza cu Seful de Birou Programare Resurse in vederea asigurarii logisticii din punct de vedere tehnic la evenimentele organizate la CRAFT ;
- asigura organizarea si dotarea standurilor expozitionale conform cerintelor contractuale formulate in baza ofertei;
- intocmeste planul de amenajare al spatiilor din Sala Polivalenta a CRAFT, in colaborare cu responsabilul de eveniment
- executa constructia standurilor expozitionale in baza solicitarilor contractuale si a solicitarilor suplimentare facute de organizatorii de expozitii;
- asigura intretinerea materialelor expozitionale; repara in regie proprie sau prin terti materialele uzate sau deteriorate din diverse cauze;
- propune conducerii CCIAT firmele cu care trebuie indeplinite atributiile compartimentului in situatia in care el nu dispune de personal si dotare corespunzatoare: constructii standuri, personal pentru curatenie, manipulari, paza, sonorizare, constructii standuri, altele;
- tine evidenta orelor lucrate de personalul din subordine si de personalul angajat prin contracte civile
- propune conducerii CCIAT personalul colaborator extern, functie de fiecare actiune in parte, si tine evidenta acestuia prin pontaj; pontajul il prezinta spre avizare conducerii;
- tine evidenta materialelor specifice pentru amenajarea spatiilor expozitionale respectiv intrarile si iesirile in raport cu fiecare actiune in parte ;
- face propuneri de imbunatatire a activitatii la compatimentul pe care il coordoneaza ;
- duce la indeplinire orice alte sarcini trasate de conducerea CCIAT.
Disponibilitate:- neconditionata pentru programul de lucru 8 ore/zi;40 ore/sapt.- frecventa pentru lucrul peste orele de program sau in alte zile decat cele lucratoare

CERINTE

de baza - studii superioare, de preferinta tehnice si vechime in munca de min.2 ani
suplimentare: - cunostinte in utilizarea calculatorului - aplicatiile MS Office, navigare INTERNET, cunostinte de utilizare si intocmire baze de date - cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala (engleza, germana, franceza) - carnet de conducere categoria B
Abilitati: - inteligenta peste medie (de dorit) si responsabilitate asupra actiunilor intreprinse - aptitudini de comunicare si de negociator - spirit de initiativa, analitic si cooperant - capacitate de lucru sub stres - capacitate de a lucra fara indrumare - capacitate de a crea o echipa si de a asigura coordonarea ei - capacitatea de a evalua si de a lua decizii - corectitudine, sinceritate, loialitate - initiativa - viteza de executie - capacitate de atentie - limbaj expresiv si coerent, flexibilitate in gandire
Insusiri fizice si psihice: - stare buna a sanatatii - stabilitate comportamentala, echilibru emotiv - corectitudine, sinceritate, loialitate
Tematica, bibliografia, componenta dosarului de concurs si graficul concursului vor fi publicate pe www.cciat.ro Informatii suplimentare legate de post, puteti obtine la tel. 0750240850, 0750240801.Anuntul este valabil pana in data de 20.07.2008, orele 14.00.Recomandam accesarea site-ului CCIAT dar si a emailului personal al candidatului, pentru informatii suplimentare.Contractul de munca se va incheia pe perioada determinata de 6 luni cu posibilitate de prelungire.Doar candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro