CONTROLOR DE GESTIUNE

Sensiblu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea riscurilor generale si specifice activitatii desfasurate in farmacii, propunerea de masuri pentru minimizarea acestora, urmarirea implementarii si evaluarea eficientei masurilor propuse;
- Verificarea modul de respectare a procedurilor interne ale firmei : inregistrare documente, completare registre de casa, foi de varsamant, facturi catre clienti, retururi, avize furnizor si transfer intre farmacii, bonuri de consum etc.;
- Efectuarea de teste relevante in vederea detectarii deficientelor operationale si financiare la nivel de farmacie;
- Sintetizarea informatiilor obtinute cu ocazia controalelor periodice in cadrul foilor de lucru pe baza carora elaboreaza rapoarte de control aferente farmaciilor vizitate;
- Asigurarea bunei desfasurari a inventarelor partiale / totale prin supravegherea personalului desemnat pentru realizarea acestora.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta relevanta: minim 1 an;
- Abilitati de planificare, analiza si organizare;
- Bune capacitati de relationare si comunicare;
- Initiativa, atentie si spirit de lucru in echipa;
- Disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru dinamic;
- Posibilitatea dezvoltarii carierei in domeniul financiar

Sensiblu a introdus pentru prima data in Romania conceptul de ¿health and beauty pharmacy¿, ajungand in scurt timp cea mai mare retea de farmacii cu acoperire nationala. Impreuna cu Mediplus, lider pe piata distributiei de medicamente, Sensiblu face parte din holdingul A&D Pharma, unul din cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania.