Contabilitate

S.C. DIREM CONSULTING S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿¿¿contabilizeaza si inregistreaza extrasele de cont de la banci
¿¿¿contabilizeaza si inregistreaza operatiunile si documentele legate de leasing
¿¿¿reevaluari, rezerve, capital si alte fonduri
¿¿¿contabilizeaza si inregistreaza salariile personalului si deplasarile externe
¿¿¿efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora
¿¿¿efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, verifica si regleaza balantele de verificare lunare
¿¿¿listeaza si indosariaza registrul Carte Mare, balantele, jurnalele auxiliare
¿¿¿completeaza lunar Registrul Jurnal pe baza jurnalelor auxiliare
¿¿¿completeaza trimestrial sau de cate ori este cazul Registrul de Evidenta Fiscala
¿¿¿completeaza anual Registrul Inventar
¿¿¿stabileste impozitele de plata (exclusiv cele legate de salariile personalului) si intocmeste declaratiile privind impozitul pe profit
¿¿¿efectueaza toate operatiile necesare inchiderii exercitiului financiar si intocmeste proiectul situatiilor financiare semestriale si anuale
¿¿¿organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor
¿¿¿asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari
¿¿¿tine legatura cu Administratia Financiara si colaboreaza cu seful ierarhic in cazul controalelor
¿¿¿tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile

CERINTE

Cunostinte legislatie financiara
Cunostinte programe de contabilitate
Cunosterea unei limbi staine constituie avantaj

S.C. DIREM CONSULTING S.R.L. activeaza in domeniul instalatiilor in constructii din anul 2001. Pentru detalii privind activitatea si imaginea societatii accesati www.direm.ro