CONTABILI

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistreaza in mod cronologic si sistematic documentele justificative
- verifica documentele din punct de vedere al formei, al corectitudinii calculelor aritmetice si al fondului privind legalitatea operatiei
- verificarea deconturilor de cheltuieli
- inregistreaza facturile emise
- tine evidenta analitica a contului cu obiecte de inventar
- tine evidenta mijloacelor fixe pe grupe de clasificare
- intocmeste scadentarul si tine evidenta cheltuielilor inregistrate in avans;
- intocmeste nota contabila pentru inregistrarea salariilor;
- se ingrijeste de virarea in termen a obligatiilor bugetare;
- intocmeste lunar declaratii si deconturi
- completeaza la zi “Registrul jurnal”;
- coordoneaza si controleaza activitatea de inventariere de la finele anului
- intocmeste diverse situatii solicitate de administratia firmei
- actualizeaza situatia clientilor debitori cu sumele incasate de la acestia.

CERINTE

Spirit de echipa,
Rezistenta la stres,
Spirit analitic,
Capacitate de sinteza, fire organizata, meticuloasa, ordonata

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv
dezvoltare profesionala

RESURS CONSULT - firma ACREDITATA de recrutare si selectie de personal (www.resursconsult.ro, tel. 0727 843 987, mail: recrutare@resursconsult.ro) recruteaza contabili pentru clientii sai din Timisoara.

ESTE OBLIGATORIE PRECIZAREA POSTULUI PENTRU CARE CANDIDATI - CONTABIL - mai ales pentru Cv-urile transmise pe emailul firmei, deoarece firma scoate la concurs diverse posturi din mai multe domenii de activitate. Va dorim succes!