CONTABIL SEF

EDY Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru departamentul Financiar – Contabil al edy Group cautam o persoana motivata sa se alature in rolul de Contabil Sef.

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:

- Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii contabile a companiei in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
- Coordoneaza activitati contabile legate de: capital, imobilizari, stocuri, creante, datorii, cheltuieli, venituri
- Asigura si supervizeaza intocmirea corecta si in timp a tuturor documentelor contabile justificative, precum si inregistrarea acestora in contabilitate
- Responsabil de efectuarea inventarului general [Registrul Inventar], respectarea disciplinei de casa, elaborarea balantei de verificare, reconcilierea si inchiderea conturilor
- Urmareste modificarile legislative in domeniul financiar-contabil, se asigura de aplicarea corecta a acestora si sprijina conducerea in luare deciziilor corecte
- Realizeaza rapoartele contabile solicitate si le pune la dispozitia managementului companiei
- Ofera suport si consultanta subordonatilor in vederea optimizarii activitatii

CERINTE

STUDII SI EXPERIENTA:

- Studii superioare finalizate in domeniul Economic
- +2 ani experienta intr-o pozitie similara
- Cunostinte solide de contabilitate si legislatie contabila si fiscala
- Experienta anterioara in coordonarea unei echipe

ABILITATI PERSONALE:

- Capacitate de organizare, planificare ?i coordonare
- Gandire analitica, atentie sporita si abilitatea de a sesiza erorile
- Abilitati foarte bune de utilizare PC (Excel, alte softuri de gestiune)
- Limba engleza [orice alta limb? constituie un avantaj]

BENEFICII OFERITE

- Sanse reale de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii de succes din domeniul Transporturilor

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in domeniul Logisticii din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare, Dispecerat si servicii de suport oferite clientlor EDY.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

EDY Group
cariere in miscare