Contabil FNC Padureni

SC Smithfield Ferme SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contabilitate evidenta primara
- intocmeste ordine de plata si facturi
- tine evidenta clientilor si a furnizorilor
- urmareste fluxul de numerar

CERINTE

- domiciliul in municipiul Timisoara sau in zona Padureni
- disponibilitate la naveta
- studii superioare (finante-contabilitate)
- cunostinte de contabilitate
- minimum trei ani experienta pe o pozitie similara
- operare PC, (sisteme ERP)
- cunostinte de limba engleza la nivel mediu
- persoana dinamica, disponibila la program prelungit
- persoana rezistenta la stres

Smithfield Foods, Inc. este cel mai mare producator si procesator de carne de porc din lume. In afara Statelor Unite, Smithfield este prezent in Anglia, Franta si Polonia si detine joint-ventures in Mexic, China si Spania, avand peste 51.000 de angajati. In Romania si-a inceput activitatea in anul 2004, in Banat, o zona cu o bogata traditie si potential ridicat in productia de suine, capitalul investit pana in prezent ridicandu-se la peste 250 milioane USD. Activele achizitionate aici de Smithfield Romania, precum si noile investitii se regasesc astazi in cadrul companiilor Smithfield Procesare si Smithfield Ferme. Compania Smithfield Ferme se ocupa de cresterea suinelor. In prezent fermele noastre sunt situate in judetul Timis. In planurile de extindere a investitiilor sunt vizate si alte judete din partea de Vest a tarii. Urmatoarele ferme vor fi situate in judetul Arad.