CONTABIL - CONTABILITATE PRIMARA

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sprijina activitatea economistului din departamentul financiar contabil, pentru urmatoarele activitati:

a. Intocmeste registrul de casa;
b. Urmareste si tine evidenta soldurilor din banca, atat in lei cat si in valuta;
c. Urmareste soldurile clientilor si furnizorilor;
d. Listeaza si indosariaza jurnalul de vanzari, jurnalul de cumparari, registrul jurnal general, balantele, notele contabile, jurnale auxiliare;
e. Organizeaza si supravegheaza realizarea evidentei tehnic-operativa primara atat la nivelul firmei cat si la nivelul fiecarui compartiment in parte;
f. Verifica, confirma si indosariaza delegatiile si ordinele de deplasare;
g. Efectueaza deconturile interne si externe ale angajatiilor;
h. Raspunde de pastrarea ordinii si curateniei la locul de munca;
i. Raspunde de aprovizionarea cu materiale consumabile si de birou pentru sediul central si punctele de lucru;
j. Analizeaza si propune imbunatatirea situatiei creantelor si a modului de utilizare a mijloacelor fixe si a celor circulante;

CERINTE

- studii / experienta in domeniul CONTABILITATII
- cunostinte avansate de operare PC, utilizare program de contabilitate

BENEFICII OFERITE

dezvoltare profesionala intr-un mediu stabil de lucru

RESURS CONSULT - firma ACREDITATA de recrutare si selectie de personal (www.resursconsult.ro, tel. 0727 843987, mail: recrutare@resursconsult.ro) recruteaza un CONTABIL pentru un client al sau din Timisoara.

ESTE OBLIGATORIE PRECIZAREA POSTULUI PENTRU CARE CANDIDATI - CONTABIL - mai ales pentru Cv-urile transmise pe emailul firmei, deoarece firma scoate la concurs diverse posturi din mai multe domenii de activitate. Va dorim succes!