Contabil(a)

SCP MB MANAGEMENT IPURL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini si responsabilitati:
Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei finaciar-contabile;
Elaborarea balantei, verificarea lunara a soldurilor contabile;
Intocmirea declaratiilor si a situatiilor financiare;
Intocmirea diverselor rapoarte financiare;
Activitati casierie, competare Registru de casa, efectuare incasari-plati;
Analizarea situatiilor financiare ale clientilor.

CERINTE

Candidatul ideal:
Studii superioare economice (de preferinta financiar-contabile);
Cunostinte de contabilitate si legislatie fiscala;
Gandire si abordare orientate pe solutii;
Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
Atentie la detalii;
Cunostinte de operare PC - pachet MS Office;
Cunoasterea unui program de contabilitate - constituie avantaj cunoasterea programului CIEL;
Limba engleza - nivel mediu;
Permis de conducere;
Experienta minim 1 an in domeniu - constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu conform experientei si a activitatii depuse;
Telefon de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate civila profesionala de practicieni în insolventa.