Contabil/a

Valentino Tessuti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- operarea documentelor in programul de contabilitate
- arhivarea documentelor
- intocmeste balante contabile, situatii financiare, declaratii lunare, decont tva
- intocmeste periodic rapoarte si analize privind situatia economico-financiara a companiei
- contribuie la buna gestionare a relatiei companiei cu institutiile financiare(banci, trezorerie etc)
- avantaj cunoasterea temeinica a unui program de contabilitate

CERINTE

- absolvent de facultate cu profil economic/finante/contabilitate
- cunostinte operare PC (Microsoft Office, internet)
- abilitati de organizare, coordonare si relationare
- cunostinte solide de legislatie financiar - contabila si fiscala
- punctual, responsabil, orientat spre obtinere de rezultate

BENEFICII OFERITE

- sansa de a lucra intr-un mediu tanar, activ si competitiv
- salariu motivant

Valentino Tessuti este o firma cu capital italian care activeaza pe piata din Romania din anul 2003, timp in care si-a dezvoltat atat gama de produse cat si portofoliul de clienti. Principalul domeniu de activitate este importul si vanzarea de saltele si accesorii din polilatex, precum si de tesaturi.
Suntem o companie in plina dezvoltare, o echipa tanara si dinamica, cu valori puternice si standarde ridicate. Oferim un mediu de lucru in care orice angajat sa se simta parte a acestei echipe, neexistand bariere intre management si angajati.