Contabil

CRAIOVAN CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- ¿nregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptam¿nale si lunare despre situatia conturilor bancar si situaaia fluxurilor de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Calculeaza salariile si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
- Urmarirea bugetelor de investitii;
- Realizeaza situatii financiare
- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii, obtinere de credite
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 3-5 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate D-soft, CIEL, Wizcount sau contabSQL
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate
- limba italiana constitue un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Societate de cotabilitate si consultanta contabila, fiscala si administrativa, servicii adresate in principal investitorilor italieni prezenti in Romania. Desi societatea este proaspat constituita, are deja un portofoliu important de clienti.