CONSULTANT VANZARI in domeniul publicitatii

RESURS CONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unor relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezentarea ofertei de produse si servicii, consilierea clientilor in luarea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti;
- Realizarea si prezentarea bugetelor estimative catre client;
- Intocmirea si prezentarea de rapoarte periodice

CERINTE

- abilitati de comunicare si negociere,
- experienta in vanzari, eventual pe un post similar
- usurinta de relationare cu oamenii, fie si necunoscuti
- prezenta fizica agreabila, simpatic
- initiativa, perseverenta, dinamism, tenacitate
- orientare spre reusita, capacitate de a nu renunta
- capacitate de lucru in echipa, un bun coleg, fara ;
- studii superioare finalizate (studii sau cursuri de specialitate constituie avantaj)
- experienta in publicitate stradala (outdoors, out-of-home) - sau in publicitate la modul general - constituie un avantaj
- cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer)
- situatie familiala si locativa (in Timisoara) stabile
- carnet de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- salariu fix & comision din vanzari
- tichete de masa
- pachet de servicii medicale
- masina de impartit cu alt coleg pentru inceput, disponibilitate pentru achizitie ulterioara
- suport logistic si profesional

Firma acreditata de Ministerul Muncii pentru recrutare personal si consultanta in managementul resurselor umane.