Consultant vanzari

Studio Static

Job expirat

RESPONSABILITATI

In teorie job-ul consta in vanzarea serviciilor. In prima faza va fi vorba doar de email marketing - campanii de newsletter-e. In practica, job-ul presupune mai multe etape:
* crearea portofoliului de clienti (scouting)
* contactarea clientilor si prezentarea ofertei de servicii (sales)
* incheierea de contracte si pastrarea relatiei cu clientii (cutomer care)
* mentinerea si dezvoltarea clientilor activi (up sales)

CERINTE

Persoana autentic interesata de domeniul in care activeaza, internet marketing.

Nativ inteligenta cu simt explorator.

Comunicativa, capabila de explicatii simple dar relevante, de transmitrerea mesajului clar, fara ambiguitati.

Nu este obligatorie experienta in domeniul vanzarilor.

Infiintata in 2004, cu domeniul de activitate graphic design (corporate id + print), specializata ulterior in web design si usability, orientata acum spre internet marketing.

Internet marketing? destul de vag. Dar noi am restans nisa astfel incat oferim doar 3 tipuri de servicii:
* optimizare pentru motoarele de cautare (seo);
* administrare campanii AdWords;