CONSULTANT VANZARI

Aline Distribution

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza planurile de vanzari (zilnice, saptamanale, sau lunare);
- prezinta si promoveaza direct produsele prin transmiterea ofertelor catre clientii existenti sau potentiali;
- prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si oportunitati pentru cresterea cotei de piata a produselor;
- mentine legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
- intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile tranduri de piata.

CERINTE

- minim 6 luni experienta in vanzari, experienta in domeniul IT constitue un avantaj;
- limba engleza -nivel mediu;
- atitudine pozitiva, capacitati de comunicare;
- cunostinte temeince operare PC - pachet Office.

BENEFICII OFERITE

- salariul fix + bonuri de masa;
- comision din vanzari in functie de performanta si realizari.

Firma de distributie nationala de componente de calculator cu sucursale in Iasi, Brasov, Cluj, Oradea, Timisoara, Ploiesti, Galati, Craiova, Constanta