Consultant Resurse Umane - Timisoara

MANPOWER Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Derularea proceselor de recrutare si de selectie a candidatilor;
- Selectioneaza si propune clientului candidaturile conform necesitatii acestuia;
- Validarea candidatilor in procesul de selectie si orientarea acestora catre clientii firmei;
- Urmarirea permanenta a pietei locurilor de munca;
- Actualizarea continua a bazei de date;
- Identificarea surselor de atragere a noi candidaturi;
- Implicarea in mai multe proiecte de recrutare simultan, cu un grad de complexitate diferit;
- Monitorizarea aplicatiilor primite si introducerea in baza de date a CV-urilor;
- Se informeaza constant despre nivelul de satisfactie al clientului si al colaboratorilor in timpul si la sfarsitul misiunii;
- Furnizarea rapoartelor lunare de recrutare;

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta minim 3 ani in domeniul recrutarii si selectiei pentru pozitii adiminstrative;
- Cunostinte limba engleza – nivel bun;
- Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Power Point, Internet);
- Cursuri sau calificari suplimentare in domeniul resurselor umane sunt de preferat;
- Persoana dinamica, activa, cu bune abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

-Oportunitatea unei cariere intr-o companie multinationala de renume;
-Pachet salarial atractiv.

Manpower is reinventing the employment services industry by helping employers and individuals adopt new approaches to the evolving world of work. Manpower calls this approach Contemporary Working.

Contemporary working is about what’s now and what’s next in the world of work. Manpower offers insight and advice that enable clients and candidates to make the right choices and make the most of what’s happening now and what is coming next in the changing world of work.

Manpower operates in 72 countries through its 4200 offices worldwide, serving more than 400 000 clients.

BUCHAREST Branch: Bd. Unirii, No. 18, Sector 4, Cod 040107, Bucuresti
Fax: 021/301.85.41, E-mail: bucuresti@manpower.ro

TIMISOARA Branch: Str. Medicinei, Nr. 1B, Cod 300041, Timisoara
Fax: 0256/309.482, E-mail: timisoara@manpower.ro

BRASOV Branch: Str. Toamnei, Nr. 9,
Bl. 4, Sc. B, Ap. 2, Brasov
Fax: 0268.326.129, E-mail:brasov@manpower.ro

Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site sau pe adresele de e-mail anuntate presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.