Consultant / Recrutor resurse umane

SC Evoluzioni Organizzative Sistemiche SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea si coordonarea procesului de recrutare si selectie pentru fiecare proiect.
Publicarea anunturilor referitoare la job-urile vacante (internet / presa).
Realizarea interviurilor de selectie.
Evaluarea si prezentarea candidatilor.
Actualizarea bazei de date.
Studii de piata / informative.
Colectarea de informatii.

CERINTE

Studii superioare Psihologie, Sociologie, Asistenta sociala;
Cunostinte bune de limba italiana - scris si vorbit (obligatoriu);
Bune cunostinte de operare PC (MS Office, Internet, Email);
Abilitati de comunicare si organizare;
Abilitati de coordonare si gestionare a propriei activitati (telefoane, rapoarte, corespondenta, baza de date), proactivitate;
Experienta intr-o pozitie similara in domeniul consultantei/formarii profesionale (avantaj);
Cunostinte bune de limba engleza, franceza (avantaj);
Carnet de conducere categ. B (avantaj).

BENEFICII OFERITE

Activitatea intr-o companie straina, profesionista, in plina dezvoltare.
Munca intr-un mediu profesionist, placut, stimulant, cu posibilitati de perfectionare.

Consultanta resurse umane, consultanta organizationala, studii de piata, pay-roll.