CONSULTANT: Proiecte PNDR

SC FIRST GLOBAL CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza programelor lansate si identificarea soluţiilor de finantare împreună cu potenţialii beneficiari;
- Evaluarea eligibilitatii beneficiarilor si a proiectelor
- Elaborarea documentatiilor care compun dosarul cererii de finantare: plan de afacere, studiu de marketing, formularul cererii de finantare, anexe, declaraţii, etc
- Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiari si consilierea acestora in obtinerea, realizarea si semnarea documentelor
- Intocmirea si realizarea corespondentei cu clientii si institutiile finantatoare
- Consilierea beneficiarului in relatia cu institutia finantatoare
- Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, dosare de plata, rapoarte, notificari, acte aditionale etc
- Organizarea procedurilor de achizitii si consilierea beneficiarilor in realizarea acestora
- Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor
- Gestionarea relatiilor cu clientii si cu institutiile finantatoare

CERINTE

- Studii superioare finalizate:
- Experienta pe PNDR de minim 1 an
- Participare activa in cel putin 2 proiecte finantate prin PNDR
-Cunostiinte avansate - MS Office

S.C. FIRST GLOBAL CONSULTING S.A. este o societate comerciala, cu capital privat românesc, care activeaza in domeniul consultanţei si atragerea de finantari nerambursabile in vederea dezvoltarii de proiecte publice si private, in domenii precum: industrie, agricultura, turism, asistenta sociala