Consultant manager de proiect RO - perioada determinata

BRCT Timisoara

Job expirat

RESPONSABILITATI

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontalieră Timişoara cu sediul central în Timişoara, str. Proclamaţia de la Timişoara nr. 5, tel: 0356-426360, fax: 0356-426361, www.brct-timisoara.ro scoate la concurs în cadrul Departamentului Secretariat Tehnic Comun postul de:

Consultant STC manager proiect RO - perioadă determinată

Persoană de contact:
Dani Bárdos – Consultant Resurse Umane
dani.bardos@brct-timisoara.ro

Concursul se va desfăşura în data de 09.09.2010 începând cu ora 10.00 la sediul BRCT Timişoara, str. Proclamaţia de la Timişoara nr. 5, şi va avea patru secţiuni:

* Probă scrisă din bibliografia de concurs

* Probă scrisă de limba engleză

* Probă practică de operare pe calculator

* Interviu - cu membrii comisiei de concurs

Termenul limită pentru depunerea dosarelor: 07.09.2010, ora 16.00, la sediul BRCT Timişoara. Candidaţii vor fi anunţaţi telefonic până la data de 08.09.2010, despre eligibilitatea dosarelor şi participarea la concurs.

Obiective generale ale postului:

• Monitorizarea implementării proiectelor finanţate prin Programul IPA de Cooperare Transfrontalieră România – Republica Serbia la nivelul Secretariatului Tehnic Comun (STC);
• Verificarea şi avizarea rapoartelor de progres ale liderilor de proiect cu privire la situaţia proiectelor aflate în gestiune în cadrul Programului IPA de Cooperare Transfrontalieră România – Republica Serbia, la nivelul STC;
• Instruirea şi acordarea de asistenţă beneficiarilor proiectelor finanţate prin Programul IPA de Cooperare Transfrontalieră România – Republica Serbia;
• Furnizarea de informaţii necesare elaborării rapoartelor solicitate de Autoritatea de Management (AM) privind implementarea Programului IPA de Cooperare Transfrontalieră România – Republica Serbia.

CERINTE

• Studii superioare (universitare) de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă în domeniul tehnic /economic ;
• Cunoştinţe avansate de limba engleză;
• Cunoştinţe foarte bune de operare pe calculator (pachetul Microsoft Office);
• Experienţă în conducerea autoturismelor (cat. B);
• Reprezintă avantaj participarea la cursuri de perfecţionare în managementul fondurilor europene / management de proiecte.

Profilul candidatului:
• capacitate de coordonare, analiză şi sinteză;
• capacitate organizatorică şi de management al activităţilor şi timpului;
• capacitate de lucru în echipă, abilităţi sociale şi flexibilitate;
• preocupare pentru perfecţionarea profesională şi reînnoirea permanentă a cunoştinţelor;
• disponibilitate la deplasări frecvente, realizează sesiuni de instruire şi informare în zona eligibilă a programelor de cooperare transfrontalieră dintre România şi Serbia;
• rezistenţă la stres şi capacitate de a lucra cu termene limită;
• răspunde disciplinar, material, civil sau penal în cazul în care, prin neîndeplinirea unor sarcini sau atribuţii, se aduc prejudicii BRCT Timişoara sau Programului IPA de Cooperare Transfrontalieră România - Republica Serbia.

BENEFICII OFERITE

1. Pentru acest post NU PUTETI aplica on-line.

2. Vă rugăm să consultaţi Fişa aplicantului publicată pe site-ul BRCT Timisoara - sectiunea Oportunitati de angajare: www.brct-timisoara.ro

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontalieră Timişoara este organism neguvernamental, nonprofit, cu personalitate juridică, care funcţionează în domeniul dezvoltării regionale şi al cooperării transfrontaliere.

BRCT Timişoara asigură sprijinul administrativ, tehnic şi logistic corespunzător derulării proiectelor din cadrul Programului IPA de Cooperare Transfrontalieră România - Republica Serbia.

Adresa:
Str. Proclamaţia de la Timişoara nr. 5, Et. 1, 300054
Tel: 0356-426360
Fax: 0356-426361
www.brct-timisoara.ro
www.romania-serbia.net