Consultant management de proiecte

Camera de Comert, Industrie si Agricultura

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la elaborarea si implementarea cererilor de finantare
Asigura management de proiect
Promoveaza, organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza evenimente si actiuni de informare tehnologica

Tematica:
Documente strategice de referinta
Programe de finantare
Ciclul de viata al proiectelor
Elaborarea cererii de finantare
Managementul de proiect
Raportari tehnice si financiare

Bibliografie:
Programul national de dezvoltare rurala (PNDR) sursa: Ministerul Agriculturii si Dezvoltare rurala
Programul operational sectorial: Cresterea competitivitatii economice POS – CCE
Manualul consultantului in afaceri, Mocan Marian, Balasescu Catalin, Cismariu Liliana, Mocan Camelia, Luspenec Marius, Tion Monica, 2003, Editura Eurobit, Timisoara

Cei interesati isi vor depune CV/ul pe site/ul Myjob pana cel tarziu in data de 25.05.2008
Recomandam accesarea site-ului CCIAT dar si a emailului personal al candidatului, pentru informatii suplimentare inclusiv pentru componenta dosarului de candidatura.
Contractul de munca se va incheia pe o perioada determinata de 6 luni cu posibilitate de prelungire.
Doar candidatii selectati vor fi contactati. Data estimativa in care va avea loc concursul este 2.VI.2008

Informatii suplimentare: Tel: 493386 490766

CERINTE

Conditii obligatorii de participare la concurs:
Studii superioare (economice, tehnice, sociale)
Cunostinte in utilizarea calculatorului (Excel, Word, Power Point)
Limba engleza nivel avansat (scris si oral)
Experienta in utilizarea si identificarea bazelor de date
Cunoasterea problematicii europene in special in aspectele ce privesc fondurile europene
Experienta in managementul proiectelor de finantare europeana

Costituie avantaj:
Experienta in management de proiect
Masterat

Profil candidat:
Persoana responsabila si bine organizata
Spirit de echipa
Spirit analitic si initiativa
Capacitate de sinteza
Calitati si aptitudini antreprenoriale
Capacitate de a evalua si de a lua decizii

DESCRIEREA FIRMEI

www.cciat.ro