CONSULTANT LOGISTICA WMS

Edy International Spedition

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizarea proceselor de business si incadrarea lor estimativa in raport cu functionalitatile si procesele existente in solutia informatica WMS;
- Analizarea proceselor de business aferente serviciilor logistice (3PL ) si integrarea lor in solutia informatica;
- Intocmirea documentelor de analiza ce vor sta la baza implementarii solutiei informatice WMS;
- Analizarea, implementarea si testarea solutiilor destinate interfatarii cu diferite sisteme informatice externe;
- Testarea solutiei dezvoltate conform specificatiilor de dezvoltare si efectuarea testului de sistem inainte de livrarea solutiei;
- Asistarea clientului in efectuarea testelor;
- Pregatirea sistemului final de productie;
- Sustinerea de training utilizatorilor;
- Oferirea de asistenta utilizatorilor dupa implementarea solutiei.

CERINTE

Studii superioare finalizate, de preferinta tehnice sau economice;
- Experienta minim 1 an pe o pozitie similara;
- Limba Engleza - nivel mediu sau avansat;
- Cunoastrea proceselor operationale din transport, logistica, distributie si depozitare;
- Experienta in implementarea, configurarea si administrarea unor solutii informatice de tip WMS.

Abilitati personale:

- Abilitati excelente de rezolvare a problemelor;
- Analitic si eficient, cu un simt acut al detaliului;
- Abilitati de comunicare profesionala, atat scrisa cat si verbala cu membrii din aceeasi organizatie indiferent de nivel, furnizori externi si clienti.

BENEFICII OFERITE

Pachet de compensatii si beneficii atractiv si sanse reale de dezvoltare profesionala!

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in Transport si Logistica din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

edy Group
cariere in miscare