Consultant Logistica

Sarmet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In etapa de proiectare:
- culege si redacteaza cerintele de business si functionale ale solutiei in conformitate cu specificul activitatii clientului
- pregateste documentul de proiectare a sistemului, caietul de sarcini
- structureaza Business Blueprint-ul pentru Dezvoltare;

In etapa de dezvoltare si testare:
- revizuieste rezultatele testelor de sistem;
- revizuieste cererile de schimbare;
- efectueaza testarea modulelor noi;
In etapa de implementare:
- parametrizarea si pregatirea sistemului final de productie
- importurile de nomenclatoare ajutat de echipa
- contactul direct cu clientul pe toata durata contractului

CERINTE

Cerinte:
- Studii : superioare, preferabil inginer mecanic
- Bune cunostinte de limba engleza.
- prezinta avantaj experienta ca Logistic Manager, Logistic Consultant sau Warehouse Manager .
- Minim Cunostinte utilizare MS Windows XP, MS Office. Experienta in lucrul cu sisteme informatice de gestiune/logistica prezinta avantaj.
- Cunostinte generale privind organizarea si derularea proceselor aprovizionare-livrare-inventariere si de business in cadrul companiilor de Logistica sau consultanta logistica.
- Abilitate buna de comunicare verbala si scrisa.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, pe masura abilitatilor
- bonuri de masa
- sanse de promovare

Sarmet este parte a unei firme americane ce dezvolta software pentru logistica, telecomunicatii si domenii conexe