Consultant imobiliare - Departamentul Rezidential

Feige Business Advisors Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Identificarea oportunitatilor de piata pentru zona rezidentiala
-Tranzactionare de ansambluri rezidentiale/ locuinte individuale
-Monitorizarea noilor proiecte rezidentiale dezvoltate in zona de Vest
-Negocieri contractelor cu diverse fonduri de investitii, antreprenori, persoane fizice pentru zona rezidentiala
-Dezvoltarea portofoliului companiei, identificare de noi clienti si mentinerea relatiei cu cei deja existenti

CERINTE

-Studii superioare
-Cunostinte de limba engleza, nivel conversational
-Carnet de conducere, categoria B
-Experienta anterioara in domeniul imobiliare ( in special in sectorul rezidential) constituie un mare avantaj ca si activarea intr- un climat business
-Excelente abilitati de vanzari, o personalitate deschisa, comunicativa
-Dinamic, dedicat si capabil sa relationeze rapid; capacitatile de networking reprezinta un mare avantaj

BENEFICII OFERITE

-Oportunitati de cariera excelente intr- o companie in plina expansiune
-Mediu de lucru placut, o echipa entuziasta, cu un inalt grad de profesionalism
-Pachet salarial considerabil si bonusuri in functie de realizari

Infiintata in anul 1985, Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de consultanta in managementul resurselor umane. De peste doua decenii, serviciile companiei se concentreaza in urmatoarele directii: Executive Search, Executive Selection si Executive Interim Management. Serviciile noastre acopera toate domeniile de activitate si sunt disponibile in zonele geografice Europa si Asia. ??Din anul 2005, compania este reprezentata in Romania de catre Feige Business Advisors SRL localizata in Timisoara.??

Descrierea companiei client:

Clientul nostru este o companie multinationala activa in domeniile real estate (imobiliare), brokeraj, consultanta si piete de capital. In forma sa actuala, compania a fost creata prin fuziunea unei companii multinationale de consultanta imobiliara, cu sediul central in New York, cu o fima europeana de consultanta imobiliara cu sediul central in Londra. In intrega lume, compania are peste 11.000 de angajati si e prezenta in 50 de tari.
Avand birouri in Bucuresti si Timisoara, clientul nostru este unul dintre liderii pietei imobiliare din Romania. Datorita expansiunii rapide, clientul nostru doreste sa includa noi membrii in echipa de consultanti din Timisoara.