CONSULTANT FINANCIAR pentru Timisoara

CASABLANCA SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

CASABLANCA SERVICES recruteaza pentru filiala din Timisoara a unei companii de asigurari :

CONSULTANT FINANCIAR

Locatia: Timisoara

Responsabilitati:

- prospectare, clasificare piata (persoane fizice si/sau juridice)
- abordare clienti
- analiza necesitatilor financiare ale potentililor clienti (conform procedurilor companiei)
- presentarea solutiilor financiare (produsele companiei)
- incheiere contracte asigurari viata, pensii private, planuri economie pentru copii
service post-vanzare

CERINTE

Cerinte:

- minim studii liceale; preferabil studii superioare in domeniul financiar, psihologie, pedagogie
- nu este necesara experienta , instruirea se va face in cadrul companiei;
- pot fi persoane care au deja un loc de munca, dar care se gandesc sa-si suplimenteze veniturile, sa se dezvolte, sa inceapa o afacere personala;
- experienta in vanzari poate ajuta;
- persoana sociabila, cu aptitudini de comunicare, dinamica, flexibila, dornica sa-si suplimenteze veniturile, orientata pe sarcini, dornica sa se dezvolte, dispusa la un program flexibil, ambitios.
- cunostinte minime de utilizare computer
- aspect exterior ingrijjit si placut (avantaj)
- capabile sa lege/aibe relatii in lumea corporatista (firme)

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- venituri practic nelimitate
- sisteme de bonusuri de dezvoltare a afacerii motivatoare
- program flexibil
- posibilitatea de avansare rapida
- instruirea permanenta si gratuita facuta de traineri specializati si acreditati de Comisia Nationala de Supraveghere a Asigurarilor
dezvoltarea alaturi de o companie multinationala, cu office-uri pe 5 continente, peste 30 milioane clienti, si peste 300 ani de experienta

Daca sunteti interesat de aceasta oferta, va rugam sa ne trimiteti un CV detaliat la: cv @cbs.ro

Suntem o firma de recrutare si selectie de personal acreditata de MMSS avand aria de acoperire predominant Timisoara/Timis .
Firma noastra este permanent la dispozitia dvs.cu urmatoarele servicii :
- Recrutare selectie si consultanta de personal