Consultant Financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dumneavoastră stabiliți destinația. Noi vă arătam drumul.
De mai bine de 4 decenii, OVB creşte permanent în întreaga Europă.
Aproximativ 10.000 de colaboratori din 14 ţări fac în fiecare zi totul pentru a putea oferi clienților, în calitate de consultanţi competenţi, soluţii perfecte pentru asigurarea viitorului şi pentru protecţia prin asigurare, pentru consolidarea averii şi finanţare.
Succesul profesional poate fi planificat, si este – mai presus de toate – realizabil, cu ajutorul unui model testat, care asigură desfașurarea personală, permițând în acelasi timp și evoluția în timp necesară.
Pentru a identifica și promova consecvent capacitațile personale și profesionale ale angajaților, OVB a elaborat un program de calificare în trepte, care este identic în toate țările. Acesta este completat de o serie de interesante măsuri de calificare și perfecționare în toate domeniile și la toate nivelurile.

Descrierea postului:
- consilierul oferă, individual şi independent, consultanţă pentru bugetele private privind asigurarea viitorului, asigurarea de risc şi consolidarea averii
- planificarea și evaluarea permanenta a activitații și a rezultatelor obținute
- elaborarea strategiei de dezvoltare și de atingere a obiectivelor stabilite
- participarea la traininguri, în vederea perfecționării activitații desfașurate și dezvoltarea unor noi deprinderi în domeniu
- formarea și dezvoltarea continuă a propriei echipe de consilieri financiari
- pregătirea și motivarea noilor persoane recrutate
- doar rezultatele personale reale vor fi concretizate financiar
- activitate desfașurată pe nivele de carieră
- posibilitatea de a desfașura activitatea atât part-time, cât și full-time

CERINTE

- persoană ambițioasă, dinamică, cu inițiativă, perseverentă în vederea atingerii obiectivelor profesionale, cu atitudine proactivă, orientată către client
- foarte bune abilități de analiză, planificare, comunicare și negociere
- persoană care își asumă responsabilitatea de a atinge obiectivele impuse, cu spirit de inițiativă
- are capacitatea de a identifica și analiza o situație existentă / potențială și găsește soluții potrivite pentru fiecare în parte, adaptându-se ușor, în funcție de împrejurare, fiind deschisă catre noi idei și persoane.
- apreciază munca și echipa, dar poate totodata lucra și individual
- investeste timp și efort pentru atingerea propriilor obiective profesionale, respectând termenele stabilite
- empatie

BENEFICII OFERITE

- programe de training adaptate fiecarui nivel de carieră
- venituri lunare, cuprinse între 300-1.500 euro, obținute prin finalizarea contractelor clienților
- venituri rezultate din activitatea la nivel de cariera și cea de top management
- evoluție dinamică, cu posibilitați reale de a promova la nivel de management
- experiență de real folos în domeniul consultanței financiare
- comisioane și bonusuri, premii constând în calatorii/ vacanțe internaționale

Toate aceste beneficii sunt oferite în funcție de performanța dovedită de fiecare persoană în parte, care dorește să se alăture echipei tinere, flexibile, experimentate, dornică de performanță împreuna cu noi parteneri de afaceri, pe scurt OVB.