Consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dupa un program de training, consultantul va avea urmatoarele indatoriri:

- prospectarea pietei tinta si identificarea posibililor clienti;
- contactarea clientilor si programarea unor intalniri;
- identificarea nevoilor si dorintelor clientului;
- consilierea clientilor in legatura cu cele mai potrivite pachete investitionale;
- adaptarea solutiilor financiare pentru nevoile fiecarui client (credite, asigurari, pensii, investitii, etc.)
- construirea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti.

Dupa acesti primi pasi de succes, consultantul are posibilitatea sa atinga un nivel mai inalt in sistemul nostru de cariera si sa inceapa sa construiasca o echipa de vanzari. Pasii necesari pentru aceasta sunt urmatorii:

- selectarea potentialilor noi consultanti;
- recrutarea potentialilor noi consultanti;
- educarea atat teoretic cat si practic a noilor consultanti;
- ghidarea noilor consultanti in cariera.

CERINTE

- abilitati de comunicare
- putere de convingere
- orientare catre rezultate
- cunostinte generale de utilizare a calculatorului
- experienta in vanzare (constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- posibilitatea de a alege: Part-Time / Full-Time;
- program flexibil de lucru;
- pregatirea in tara si strainatate gratuita;
- venituri atractive (nelimitate), corelate cu realizarile;
- bonusuri in euro, premii, excursii, etc.;
- posibilitatea de avansare in cariera.

!!! Nu este obligatorie o pregatire sau experienta in domeniu !!!