Consultant de vanzari

Eurotraining SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cu o vechime de 10 ani pe piata formarii profesionale din Timisoara, Scoala Eurotraining cauta personal pentru postul de agent de vanzari care corespunde urmatoarelor cerinte:

- experienta minima necesara: minim 1 ani de experienta in munca pe o pozitie similara;
- posesor/posesoare permis de conducere – categoria B, constituie un avantaj;
- cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel mediu/avansat;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;
- abilităţi de comunicare şi negociere, relaţionare, echilibru emoţional, atitudine pozitivă.

Obiectivele postului:
- Agentul de vanzari asigura promovarea si vanzarea directa a serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei;
- Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti

CERINTE

Descrierea sarcinilor/atributiilor postului:

- să informeze în mod corect şi cu profesionalism clienţii şi potenţialii clienţi despre serviciile Scolii Eurotraining;

- să administreze portofoliul de clienţi alocaţi şi să menţină o bună relaţie cu clienţii; să-şi organizeze şi să-şi actualizeze zilnic baza de date în conformitate cu zona repartizată; să analizeze baza de date şi să identifice potenţialii clienţi ţinând cont de serviciile vândute; zilnic să contacteze telefonic clienţii potenţiali şi să-şi stabilească întâlniri de afaceri cu aceştia; să participe la întâlnirile de afaceri stabilite şi să prezinte clientului serviciile oferite de firmă; să negocieze şi să încheie contracte pentru serviciile;

- să negocieze şi să încheie contracte pentru serviciile solicitate de clienti; să depună toate diligenţele necesare încasării sumelor conform contractului de formare profesională încheiat, prin intermediul său, în numele şi pe seama Scolii Eurotraining;

- să întocmească şi să depună rapoartele de activitate şi alte formulare agreate în forma şi la termenele stabilite;

- să se documenteze permanent în legătură cu produsele şi serviciile oferite de Scoala Eurotraining.

BENEFICII OFERITE

- training de specialitate in domeniu;
- salar fix si comision din incasari;

Compania activeaza in mai multe domenii de activitate: bar, restaurant, cursuri de formare profesionala