Consultant daune - Timisoara

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera informatii legate de contracte, riscuri implicate, posibile daune
- Analizeaza situatiile noi aparute si ofera solutii optime de rezolvare a acestora
- Verifica daca riscul produs este un risc asigurat si ofera consultanta cu privire la acesta
- Transmite rapoarte in limba germana si/sau engleza

CERINTE

- Studii superioare in domeniul juridic (Facultatea de Drept)
- Experienta in domeniul Asigurari/Trasport/Logistica constituie AVANTAJ
- Cunostinte Conventia CMR (Legea Transporturilor)
- Cunostinte limba germana si limba engleza la nivel avansat - OBLIGATORIU
- Cunostinte PC - Pachet Office

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Echipa tanara, entuziasta

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).