consultant asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica clientii potentiali si defineste modalitatea de atragere a acestora
- ofera consultanta in alegerea celui mai potrivit produs
- asista clientii privind semnarea cererii de asigurare si verifica
documentele
- participa la traininguri organizate intern precum si de firmele partenere
- cunoaste temeinic produsele din portofoliu si participa la evaluari periodice
- raporteaza activitatea sa coordonatorului echipei

CERINTE

-experienta in activitatea de vanzari OBLIGATORIE; preferam experienta in vanzari de asigurari.
- abilitati excelente de vanzare si performante anterioare de vanzari foarte bune
- initiativa, orientare catre client, proactivitate, spirit antreprenorial, excelente abilitati de comunicare si relationare, spirit analitic
- bune cunostinte in aplicatiile Microsoft Office
- obisnuit si dispus sa castige numai din comision platit pe Contract de Mandat

BENEFICII OFERITE

- - CEA MAI ATRACTIVA GRILA DE COMISIONARE
- bonusuri pentru rezultatele deosebite
- comisioane si bonusuri platite pe Contract de Mandat (Contract de Munca se ofera doar unui Unit Manager)
- programe de training profesional si de dezvoltare personala
- cariera motivanta ascensionala in domeniul financiar bancar
- posibilitatea de a deveni Unit Manager conducand o echipa

DESCRIEREA FIRMEI

Broker Asigurari de viata si non viata...