Consilier Juridic

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intocmeste, gestioneaza si urmareste contractele comerciale, contribuie in permanenta la imbunatatirea formei celor existente
• Mentine relatia cu clientii restanti in sensul intocmirii notificarilor,negociaza cu acestia termenii de scadenzare a sumelor restante,urmareste recuperarea sumero in conditii avantajoase pt.societate
• Urmareste litigiile existente, pregateste toate documentele necesare si asigura ajutor avocatului insarcinat cu fiecare cauza in parte;
• Mentine legatura cu Registrul Comertului si intocmeste orice tip de documente presupune aceasta;
• Intocmeste diverse documente necesare in activitatea societatilor: procese verbale AGA, Hotarari generale, modificari etc.
• Se ocupa de diverse aspecte legate de legislatia muncii.
• Mentine relatia si colaboreaza cu usurinta cu avocatii sau societatile de avocati cu care grupul nostru are contracte;

CERINTE

• Facultatea de drept
• Experienta in domeniul juridic minim 2 ani
• Cunostinte de redactare pe calculator (pachetul Office)
• Limba italiana – prezinta un avantaj
• Persoana dinamica, organizata, flexibila, comunicativa, deschisa sa invete lucruri noi.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitate de lucru intr-un mediu dinamic
- Pachet salarial motivant
- Posibilitati de dezvoltare profesionala

Step UP Professional HR Services este o firma cu experienta in servicii de resurse umane, cu accent pe recrutarea si selectia de resurse umane adaptata cerintelor specifice ale clientilor.

Postul descris anterior este disponibil la unul dintre clientii companiei noastre